Haber Arşivi

5 / 0
28/10/2016

Urla Şubesi Hayata Bağlan Projesi Selçuk’taydı

Türk Kızılayı Urla Şubesi, Hayata Bağlan Projesi’nin tanıtımını Selçuk’ta gerçekleştirdi.
 
Türk Kızılayı Urla Şubesi 2015 Mart’ından bu yana İş-Kur ortaklığı ile Urla’da kaybolmaya yüz tutmuş el sanatlarından File ve Ağ Örme, Yazmacılık (Tokat Ahşap Baskı) ve Sepet Örme kurslarını dezavantajlı guruplara açarak engellileri, bağımlıları, psişik sorunluları ve 50 yaş üstü kadınları sosyal yaşamın içinde meslek sahibi yapma mücadelesi veriyor.
 
Hayata Bağlan Projesinin tanıtımını yaparak kursiyerlerinin sosyalleşmesini de sağlayan Kızılaycılar bu sefer Selçuk Ticaret Odası’nın davetlisi olarak Selçuk’taydı.
 
Türk Kızılayı Urla Şube Başkanı Nurgül Saltık, “Kursiyerlerimizin sosyalleşmesi için bu gezimizin organizasyonuna katkıda bulunan Gazeteci Ahmet Çipli’ye, Selçuk Ticaret Odası Başkanı Koray Yolcu’ya, Selçuk Belediyesi Kültür Müdürlüğü’ne çok teşekkür ediyoruz. Hayata Bağlan Projemiz kapsamında yaklaşık 250 kişiyi meslek sahibi yaptık. Ürünlerimizi tanıtma ve kursiyerlerimizin sosyalleşmesini sağladığımız bu tür etkinliklerde büyük bir moral destek sağlıyor” dedi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ