Deaş Mağduru Almira'ya Türk Kızılayı'ndan Destek

31/10/2016 Paylaş:   

Suriye'de, ailesinin geçimini sağlamak için çalıştığı iş yerinden dönerken DEAŞ'ın döşediği mayınların patlaması sonucu yaralanan ve Kilis Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan 11 yaşındaki Almira Halaf'a Türk Kızılayı yardım elini uzattı.
 
Halaf ve onunla aynı kaderi paylaşan Suriyeli çocuklar için harekete geçen Türk Kızılayı Kilis Şubesi, düzenledikleri kampanya kapsamında topladıkları kışlık kıyafet, ayakkabı ve bebek bezlerini savaş mağduru çocuklara ulaştırdı.
 
Halaf’ın doktoru Mustafa Tuşat, tedavi altına alınan Suriyeli çocukların birçoğunun kimsesiz olduğunu, onlara yapılan yardımların kendilerini daha çok mutlu ettiğini dile getirdi. Serviste yatan Suriyeli çocukların bez, mama ve kıyafet gibi ihtiyaçlarının olduğunu, bu yönde hastane yönetiminden destek aldıklarını ancak bazen yetersiz kaldıklarını belirten Tuşat, Türk Kızılayı yetkililerinin Almira'nın haberinin ardından kendilerini aradığını kaydetti.
 
Tuşat, sözlerini şöyle sürdürdü: “Beni aradılar ve ailenin ihtiyaçlarını karşılamak istediklerini söylediler. Biz de arkadaşlara onun dışında 20-25 hasta olduğunu ve hepsine yardım yapılmasının daha uygun olacağını söyledik. Arkadaşlarda yaş, cinsiyet ve ihtiyaçları belirlememizi istediler. Daha sonra belirlenen ihtiyaçları temin edip bize geldiler. Kıyafetleri, ayakkabıları dağıtınca çocuklarımız çok mutlu oldular. Kızılay böyle bir yardım gerçekleştirdi, onlara teşekkür ediyoruz.”