Oyuncağı Olmayan Çocuklar İçin Kızılay’dan “Sevgi Kumbarası” Projesi

04/11/2016 Paylaş:   

Toplumun hemen her kesimi için projeler üreten, ihtiyaç sahiplerinin yıl boyu yanında olan Türk Kızılayı, geçim sıkıntısı çeken ailelerin çocukları için de özel bir projeyi yeniden uygulamaya başladı. Sevgi Kumbarası adlı proje kapsamında toplanan oyuncakları ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştıracak olan Kızılay’a, CEPA Alışveriş Merkezi de destek verdi.
 
Türk Kızılayı Ankara Şubesi’nin hayata geçirdiği proje kapsamında CEPA Alışveriş Merkezi içinde Sevgi Kumbarası yerleştirildi. Her yaştan avm müşterisinin satın aldıkları veya kullanılabilir durumda olan oyuncak ve kitapları bırakabileceği kumbaralar kısa sürede dolmaya başladı.
 
Kumbaradaki oyuncak ve kitapları belirli periyotlarla kontrol edecek olan Türk Kızılayı Ankara Şubesi, hediyelerin dağıtımını da üstlenecek. CEPA Alışveriş Merkezi ise bu önemli sosyal sorumluluk projesinin daha fazla desteklenmesi için bir çalışma gerçekleştirecek.
 
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Şube Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu, “Projeyi daha önce uygulama fırsatımız oldu. Olumlu geri dönüşler aldık. Mali durumu uygun olan insanların satın aldıkları veya evlerinde kullanılabilir durumda olan kitap ve oyuncakları, onlar adına ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırdığımız bu projemize CEPA AVM’de destek verdi. Çok kısa süre Sevgi Kumbaramız doldu. İlk hediyelerin dağıtımını gerçekleştirdik. AVM müşterileri kumbarayı ikinci defa doldurdular. Hiç tanımadıkları bir çocuğu, bir kitap veya oyuncak ile mutlu etmek isteyen herkesi bu projeye destek vermeye davet ediyorum” dedi.
 
Desteklerinden dolayı CEPA AVM Genel Müdür Yardımcısı Yüksel Kocatürk’e Şube Başkanı Hizanlıoğlu tarafından plaketi verildi. Kocatürk, “Kızılay bizim gözbebeği kurumlarımızdan biri. CEPA olarak Kızılay ile birçok sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdik. Bu projenin geri dönüşlerinden de son derece mutluyuz” diye konuştu.
 
CEPA AVM girişindeki Türk Kızılayı Sevgi Kumbarası uzun bir süre daha ihtiyaç sahibi çocuklar için oyuncak ve kitap toplamaya devam edecek. CEPA AVM ve Kızılay önümüzdeki günlerde farklı projeleri de hayata geçirecek.