Hayırseverler Kızılay’a Bağışta Yarışıyor

10/11/2016 Paylaş:   

Dünyanın neresinde olursa olsun ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatan Türk Kızılayı, bu gücünü hayırsever vatandaşların bağışlarından alıyor. Kızılay’ın başarılı çalışmalarını takip eden vatandaşlar ise Kızılay’a bağışta yarışıyor.
 
Kilis ve Kırıkkale’den Kızılay’ın çalışmalarına destek olmak gayrimenkullerini bağışlayan hayırseverler herkese örnek oldu. Kilisli hayırsever kardeşler, Çanakkale ve Yemen'de şehit olan amcaları ile gazi dedelerinin doğup büyüdüğü birbirine bitişik 250 yıllık iki evi bağışladı. Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde yaşayan 79 yaşındaki Ahmet Akçelik ise, Kızılırmak kıyısında bulunan ve içerisinde villa olan 30 dönümlük arazisini bağışladı.
 
“Türk Kızılayı’nın çok güzel işler yaptığını görüyoruz”
 
Evlerinin kendileri için manevi önem taşıdığını söyleyen Gazi torunu Ahmet Necip Alakel, “Türk Kızılayı’nın çok güzel işler yaptığını görüyoruz. Her nerede bir ihtiyaç sahibi varsa onlara ulaşıyorlar. Bunları gördüğümüz için bağışımızı Türk Kızılayı’na yapma kararı aldık.” diye konuştu.
 
Mahmut Ekrem Alakel, "Türk Kızılayı’nın faaliyetlerini bildiğimiz için şehit amcalarım ve gazi dedemin hayırları devam etsin diye bu evleri bağışladık. Ahde vefamızı yaşadığımız sürece sürdüreceğiz, çünkü onlar bu vatanı düşmandan kurtardı. Bu evin 250 seneden beri bize atalarımızdan intikal ettiğini biliyoruz. Dedemin dedesinin bu evde yaşadığını biliyorum. Dedemin babasının 5 erkek çocuğu var. 4'ü şehit, biri de gazi olmuş. Onların hepsi bu evden yetişti. Biz de bu evde doğduk, bizim için çok büyük manevi değeri var.” ifadesinde bulundu.
 
“İnşallah gücüm yettiği kadar yardımlara devam edeceğim”
 
Kırıkkale’de geçmişte ticaretle uğraştığını belirten Ahmet Akçelik ise “Arazi içerisinde hem küçükbaş hem de büyükbaş olmak üzere mandıra var, havuzu var. Elektrik trafosu ve 2 katlı villa var. 5 dönüm meyvelik mevcut. Hanımım ölünce çocuklara gücümün yettiği kadar yardım yaptım. Bu arsayı ise Türk Kızılayı’na bağışlama kararı aldım. İnşallah gücüm yettiği kadar yardımlara devam edeceğim.” dedi.