Kızılay Siirt’teki Maden Kazası Sonrası Desteğini Sürdürüyor

22/11/2016 Paylaş:   

Siirt’in Şirvan ilçesindeki özel bir bakır madeninde meydana gelen heyelan sonrasında göçük altında kalan 16 işçinin 6’sının cenazesine ulaşıldı. 10 işçiyi arama ve kurtarma çalışmaları ise devam ediyor. Arama çalışmaları devam ederken Türk Kızılayı da işçi yakınlarına ve çalışmalarda yer alan görevlilere desteğini sürdürüyor.
 
Kazanın hemen sonrasında maden alanına ulaşan, çadır kuran, kumanya ve yemek dağıtan Kızılay, çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Göçük altında kalan işçileri kurtarmak için bölgeye gelen arama kurtarma ekiplerinin beslenme ihtiyaçlarını karşılayan Kızılay, kaygıyla bekleyen işçi ailelerine de destek olmaya devam ediyor.
 
“Acılı ailelerimizin yanındayız”
 
İlk dakikadan itibaren bölgedeki gelişmeleri dakika dakika takip eden Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Sebahattin Tezdiğ, Siirt Şubesi Başkanı Yener Tanık ile olay bölgesinde incelemeler de bulundu. Kızılay’ın gelişmeleri yakından takip ettiğini ve vatandaşların her zaman yanında olduğunu vurgulayan Yönetim Kurulu Üyesi Sabahattin Tezdiğ, “Türkiye’nin ilgili tüm kurum ve kuruluşlarının seferber edildiği çalışmalarda Kızılay olarak çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Şirvan’da çalışmaları sahada yönetmeye ve olağan dışı her şeyi önleme konusunda ilgili kurumlarla gerekli istişareleri yapıyoruz. Siirt şubemizle birlikte maden işçilerimizin ailelerine battaniye, yemek ve ikram çalışmaları yapıyoruz. Yakınlarını kaybeden acılı ailelerimize ise desteğimiz sürecek.” ifadesinde bulundu.