BM Heyetinden Kızılay’a Ziyaret

24/11/2016 Paylaş:   

Birleşmiş Milletler Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA) Genel Komiseri Pierre Krahenbühl ve beraberindeki heyet Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu ile bir araya gelen BM heyeti, başta Filistin olmak üzere Ortadoğu’da zorlu hayat koşullarına maruz kalanlara yapılabilecek yardım konularını ele aldı.
 
BM heyetini makamında ağırlayan Genel Müdür Dr. Güllüoğlu, UNRWA Genel Komiseri Krahenbühl’den Filistinli kardeşlerimizin içinde bulundukları zorlu hayat şartlarını iyileştirmeye yönelik başta eğitim ve sağlık olmak üzere birçok alanda yapılan önemli çalışmalar hakkında bilgi aldı.
 
“UNRWA ile işbirliği konuları ele alındı”   
 
Suriyelilere yönelik Türk Kızılayı’nın yürüttüğü faaliyetlere ilişkin bilgiler veren Dr. Mehmet Güllüoğlu, Dünya Gıda Programı (WFP) ile işbirliği içerisinde yürütülen Kızılay Gıda Kart, UNICEF ile işbirliği içerisinde yürütülen Çocuk Dostu Alanlar, sınır yardımları, kentlerde yaşayan Suriyelilere yönelik yürütülen Toplum Merkezi faaliyetleri hakkında BM heyetine açıklamalarda bulundu. Suriye İnsani Yardım Operasyonu dışında yürütülen yardım çalışmalarına da değinen Dr. Güllüoğlu, Pakistan, Gazze, Somali, Irak ve Bangladeş’teki Türk Kızılayı ekipleri ile de insani yardım faaliyetlerinin sürdürüldüğünü söyledi. Ziyaret kapsamında UNRWA ile önümüzdeki dönemde yapılabilecek işbirliği konuları da ele alındı.