Genel Başkan Kınık’tan Madencilerin Ailelerine Destek

25/11/2016 Paylaş:   

Siirt’in Şirvan ilçesinde bir maden ocağında meydana gelen kazanın ardından bölgeye ulaşan ilk kuruluşlardan olan Türk Kızılayı, arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği bölgeden bir an olsun ayrılmıyor, çalışmalara desteğini sürdürüyor. Çalışmaları yerinde görmek için Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık da bölgeye giderek, acılı bekleyişlerini sürdüren ailelere destek oldu.
 
Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay ve AFAD Başkan Vekili Mehmet Halis Bilden ile birlikte arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği maden ocağına giden Genel Başkan Kınık, günlerdir bekleyişlerini sürdüren ailelerle konuştu. Kızılay olarak ailelere her türlü desteğe hazır olduklarını söyleyen Kınık, “Yaşadığımız acı büyük. Her geçen gün ümitler azalıyor. Ümitler azaldıkça da üzüntü artıyor” diye konuştu.
 
Yakınları toprak altında kalan ailelerin acılarına ortak olmak, acılarını hafifletmek üzere her türlü desteğin sağlandığını anlatan Kınık, şunları söyledi: “Olayın olduğu akşamdan bu yana ekiplerimiz sahada bulunuyor. Siirt, Batman ve diğer şubelerimiz, gönüllülerimizle, profesyonel ekiplerimizle buradayız. En azından acıları, yükleri hafifletmeye gayret ediyoruz. Elimizden geldiği kadar buradaki güvenlik güçlerimize, Enerji Bakanlığı, AFAD ekiplerine Kızılay olarak destek vermeye çalışıyoruz.”