Gazzeli İhtiyaç Sahiplerine Gıda Yardımları Devam Ediyor

25/11/2016 Paylaş:   

İsrail ordusunun 2014 yılında 51 gün boyunca bombaladığı, neredeyse tüm evlerin kullanılmaz duruma geldiği Gazze’nin Şecaiye bölgesinde yaşam mücadelesi veren insanlara Kızılay’ın yardımları devam ediyor. Bölgedeki ailelere üçüncü parti dağıtımlar da tamamlandı.
 
Gazze’de uzun yıllardır insani yardım operasyonu yürüten, gıda yardımının yanı sıra sağlıktan eğitime birçok konuda yardımlarını aralıksız sürdüren Türk Kızılayı, AFAD’ın finanse ettiği “Şecaiye Bölgesi Gıda Kolisi Ve Hijyen Seti Dağıtımı Projesi”nin üçüncü etabını da tamamladı.
 
Bombalar nedeniyle bin 950 evin yıkıldığı, 5 bin 414 evin zarar gördüğü bölgede daha önce toplam 3 bin 435’er adet gıda kolisi ve hijyen seti dağıtan Kızılay, son partide 2 bin aileye daha gıda kolisi ve hijyen seti dağıttı.
 
Çatışmalarda yakınlarını kaybetmenin yanı sıra ekonomik anlamda da zor günler geçiren ailelerin beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için başlatılan proje kapsamında şeker, bakliyat, sıvıyağ, peynir, konserve et ve birçok gıda malzemesini yerelden satın alan Kızılay, hijyen malzemesi de dağıtarak bölge halkının yaralarına merhem oluyor.