Haber Arşivi

5 / 0
29/11/2016

Çocuk Mahkûmların Mektuplarını Kızılay Gönderiyor

Hayatın her kademesindeki iyilik dokunuşlarıyla fark yaratan Kızılay, cezaevlerindeki çocukların ailelerine gönderecekleri mektupların ücretini de karşılayacak.
 
Kızılay, hükümlü veya tutuklu çocukların ailelerine, arkadaşlarına, istedikleri herhangi bir kişiye, kurum ve kuruluşlara yazdıkları mektupların ücretsiz gönderilmesine ilişkin protokole imza attı. Ceza ve Tevkifevleri (CTE) Genel Müdürlüğü ile gerçekleştirilen işbirliği sonucunda cezaevlerindeki çocuk mahkûmların mektuplarındaki pul masraflarını Kızılay üstlendi.
 
Kızılay Pulları Teslim Etti
 
Protokol gereğince Türk Kızılayı, çocukların ücretsiz mektuplaşmasını sağlamak için gerekli posta pullarını cezaevi yönetimlerine teslim etti. Böylece, cezaevlerindeki 2 bin 500 çocuk tutuklu ve hükümlü çocukların yazdıkları mektupların hiçbir ücret ödemeden gönderebilmelerini sağlayan uygulama hayata geçirilmiş oldu.
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ