Selzedelere Kızılay’dan Yardım

05/12/2016 Paylaş:   

Balıkesir Ayvalık ilçesinde aşırı yağışlar nedeniyle meydana gelen selden olumsuz etkilenen vatandaşlara Kızılay yardım elini uzattı. Selzede vatandaşlara kumanya ve kuru gıda yardımı yapıldı.
 
Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, geçen hafta gerçekleşen sel felaketinin yaralarının sarılması için başlatılan çalışmalar kapsamında, Türk Kızılayı yemek ve gıda yardımında bulundu. Türk Kızılayı Ayvalık Şubesi, metrekare başına 215 kilogram yağış düşmesi sonucu oluşan sel nedeniyle ilçe genelinde pek çok iş yeri, konut ve tarım arazisinin zarar gördüğü bölgede mağdur vatandaşlara yemek ve gıda yardımı yaptı.
 
Kızılay Şube Başkanı Hamdi Atay, ilçe merkezinde bulunan Küçükköy ve Altınova mahallerinde selden zarar gören vatandaşlara sıcak yemek, yaşam malzemeleri desteğinde bulunulduğunu söyledi. Selden yaklaşık 500 kişinin olumsuz etkilendiğini ifade eden Atay, “Sel felaketinin ardından 6 gün içinde 100 koli gıda yardımının yanı sıra yaklaşık 500 aileye de sıcak yemek yardımı yaptık. Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızın özverili çalışmalarıyla gerçekleşen dağıtımlarda sel afetinden zarar gören ailelerimize ulaşabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.