Suriyeli Çocukların Kışlık Kıyafetleri Kızılay ve İBB’den

05/12/2016 Paylaş:   

Türk Kızılayı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kilis'teki Suriyeli çocuklara kışlık kıyafet yardımında bulunuldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi adına kıyafetleri temin eden Kızılay, 900 çocuğu sevindirdi.
 
Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda İBB Başkan Danışmanı İsmail Hakkı Turunç, çocukların bu mutlu gününde onların yanındaydı.
 
Kızılay olarak dünyanın neresinde olursa olsun herhangi bir ayırım yapılmadan ihtiyaçların karşılanmasına yönelik çalışmaların devam ettiğini söyleyen Turunç, Türkiye'ye sığınan misafirleri Allah'ın bir emaneti olarak gördüklerini ve kendi vatandaşlarından ayırt etmediklerini vurguladı.
 
Yeni bir mobil fırın faaliyete geçecek
 
Kilis ya da Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde günlük 50 bin kapasiteli bir fırın kurulumuna başlanacağını da bildiren Turunç, “Kızılay olarak bölgenin farklı ihtiyaçları varsa onları tespit etmeye çalışıyoruz. Eğer uygun bir yer bulursak, İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle, Suriyelilerin damak zevkine uygun ekmek üreteceğiz. İlk etapta günlük 50 bin adet ekmek üretmeyi planlıyoruz” diye konuştu.