Kosovalı Down Sendromlulardan Kızılay’a Ziyaret

06/12/2016 Paylaş:   

Kosova Prizrenliler Kültür ve Dayanışma Derneği himayesinde olan Kosova Down Sendromlu Çocuklar Derneği üyeleri Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu’nu ziyaret etti. Dernek yöneticileri ve üyeleri, kurban bayramı döneminde kendilerine yapılan destekten dolayı teşekkür etti.
 
Geçtiğimiz Kurban Bayramında vekâlet sahipleri adına Kosova’da da kurban kesimi gerçekleştiren ve etlerinin bir kısmını Kosova Down Sendromlu Çocuklar Derneği’nin üyesi olan ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Türk Kızılayı, bu hassas davranışının karşılığını vefa gösterisiyle aldı. Kosova Prizrenliler Kültür ve Dayanışma Derneği’nden Ferda Ulusoy, İstanbul Down Derneği’nden Muhanmmet Abdullah Tuncay, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Dünya Türk İş Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Suat Şahin ile birlikte Kızılay Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu’nu makamında ziyaret eden Kosova Down Sendromlu Çocuklar Derneği üyeleri, Kızılay’ın kendilerine yapmış olduğu kurban yardımından dolayı teşekkür etti.
 
Kızılay’ın toplumun dezavantajlı kesimleri başta olmak üzere her kesimine yardım ulaştırmak için titiz davrandığını belirten Genel Müdür Güllüoğlu, bu davranışın karşılığını almanın, insani yardım çalışanı olarak kendisini daha da motive ettiğini kaydetti. Bu anlamlı ziyarette Genel Müdür Yardımcısı Erkan Oğuztürk de down sendromlu çocuklarla yakından ilgilendi.