Yılın STK’sı Ödülü Kızılay’a

07/12/2016 Paylaş:   

İnsani yardım konusunda her geçen gün dikkatleri daha fazla üzerine çeken, toplumun takdirini toplayan Türk Kızılayı’na bir ödül de Anadolu Yayıncılar Derneği’nden geldi. Kızılay “Yılın Sivil Toplum Kuruluşu” ödülüne layık görüldü.
 
Bu yıl ikincisi düzenlenen Anadolu Medya Ödül Töreni Ankara’da gerçekleşti. 40 medya ödülünün sahiplerini bulduğu törene, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, milletvekilleri, siyasetçiler, çeşitli kanalların medya temsilcileri, gazeteciler ile sanat dünyasından çok sayıda isim katıldı.
 
Bakan Müezzinoğlu törende yaptığı konuşmada, Anadolu medyasının Türkiye'nin kaderindeki rolünün ne kadar anlamlı ve değerli olduğunun 15 Temmuz akşamı net bir şekilde görüldüğünü söyledi. Medyanın ülke geleceği açısından önemli ve değerli olduğuna işaret eden Müezzinoğlu, “Anadolu medyasının duruşunun, bu milletin milli duruşu olduğunu gördük. Bu milletin bağımsızlık, demokrasi duruşu olduğunu gördük” diye konuştu.
 
“Anadolu medyasının kıymetini biliyoruz”
 
Yılın STK’sı ödülünü Bakan Müezzinoğlu’nun elinden alan Genel Başkan Dr. Kerem Kınık ise, “Kızılay olarak Anadolu medya kuruluşlarıyla çok yakın çalışıyoruz” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Çünkü Kızılay’ın yurt geneline yayılmış 700 şubesi var. O nedenle her gün onlarca haberimiz medyada yer alıyor. Biz kendilerinin kıymetini çok iyi biliyoruz. Metafordaki gibi ‘Siz süpermarkete giderseniz ama cenazenize bakkal gelir.’ Anadolu medyasını kendimize yakın, sıcak buluyor, her zaman yanımızda bulunan paydaşlarımız olarak görüyoruz. Bu ödülü de hem Kızılay hem de milletimiz adına alıyor, teşekkür ediyorum.”
.