Teneffüslerde Kızılay’a Yardım Topladılar

07/12/2016 Paylaş:   

Kırklareli’deki TOKİ Ahmet Cevdet Paşa Ortaokulu öğrencileri, teneffüslerde biriktirdikleri harçlıkları, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için Türk Kızılayı Kırklareli Şubesine bağışladı.
 
Öğrencilerden Altay Yıldızdağ, İbrahim Sevinç, Beyzanur Baytürk, Feyza Köse ve Emirhan Işık'ın, müdürleri İbrahim Erginsoy'dan aldıkları kumbara ile Türk Kızılayı’na bağışlanmak üzere başlattıkları kampanyaya, diğer öğrencilerin de desteği gecikmedi. Öğrencilerin teneffüslerde topladığı 200 lirayı, Türk Kızılayı Kırklareli Şube Başkanı Ruhan Uzunlar Altıntel okula gelerek teslim aldı.
 
Öğrencilerin davranışları karşısında çok duygulandığını ifade eden Şube Başkanı Ruhan Uzunlar Altıntel, Türk Kızılayı’nın destekler sayesinde dünyanın her yerindeki mazlumlara yardım ettiğini kaydetti.
 
“Türk Kızılayı’nın savaş bölgelerindeki yardımları beni çok etkiledi”
 
Yardımsever öğrencilerden Beyzanur Baytürk de harçlıklarının ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak olmasından duydukları mutluluğu dile getirdi. Türk Kızılayı Kuzey Marmara Bölge Afet Depolarını ziyaretlerinin ardından kampanya başlattıklarını ifade eden Baytürk, kampanyanın tüm arkadaşları ve öğretmenler tarafından destek gördüğünü söyledi. Kampanyanın devam edeceğini dile getiren Baytürk, “Kızılay’ı ziyarete gitmiştik, bize orada Türk Kızılayı’nı anlattılar. Türk Kızılayı’nın savaş bölgelerindeki yardımları beni çok etkiledi. Ben Kızılayın gönüllülerden oluştuğunu bilmiyordum, bu da beni çok etkiledi. 5 arkadaşım ile Kızılay’a yardım kampanyası yapmak için karar verdik. Tabii bu sadece 5 kişi ile olmadı. Okul müdürümüz, öğretmenlerimiz ve arkadaşlarımızda destek verdi. 10 günde teneffüslerde, öğle aralarında arkadaşlarımıza giderek 'Kızılay’a bağış yapmak ister misiniz' dedik, onlar da sağ olsun bu kampanyamıza destek çıktılar.” diye konuştu.