Memur-Sen’den Halep’e Destek

09/12/2016 Paylaş:   

Suriyelilere yönelik yardım çalışmalarını aralıksız sürdüren Kızılay, toplumun her kesiminden destek almaya devam ediyor. Son olarak Memur-Sen, zor durumdaki Halep halkı için 'Halep'i Açlıktan, İnsanlığı Utançtan Kurtar' sloganıyla başlattığı yardım kampanyası kapsamında hazırladığı 20 TIR’lık un yardımını Kızılay’ın yanı sıra İHH, Cansuyu ve Deniz Feneri aracılığıyla bölgeye gönderecek.
 
Yardım kampanyasını ilişkin basın toplantısı düzenleyen Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’a, Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu, Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Mehmet Cengiz, Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mustafa Köylü ve İHH Ankara Şube Başkanı Mustafa Sinan eşlik etti.
 
Halep'i Açlıktan, İnsanlığı Utançtan Kurtar
 
Halep’e 81 ilden 81 TIR yardım yapılacağını açıklayan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Dünyanın her yerinde vicdanlı insanlar olduğunu biliyoruz. Biz vicdanlara seslenerek insanlığı harekete geçirebileceğimize inanıyoruz. Merhamet ihtiyacı adalet yoksunluğuna dayanır. Biz daha köklü çözümler üretilmesi gerektiğini, adil bir dünyanın vicdanları harekete geçirdiğimiz zaman mümkün olduğuna inanıyoruz. Bunun ilk adımı olarak da ‘Halep’i açlıktan, insanlığı utançtan kurtar’ temalı kampanyamızı başlattık. Memur-Sen, Kızılay, İHH, Cansuyu Derneği, Deniz Feneri olarak ilk aşamada Halep'e 81 tır un ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu faaliyetlerimiz süreç içinde düzenli bir şekilde devam edecek.” dedi.
 
“Suriye’de yaşanan kriz çözülmelidir”
 
Suriye’deki krizin 2011 yılından bu yana derinleşerek devam ettiğini vurgulayan Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu, “Kızılay olarak hayırseverlerimizin desteğiyle Suriye’ye her gün ortalama 20 TIR’lık yardım gönderiyoruz. Ancak Suriye içerisindeki 6 milyon insan bizlerin yardımını bekliyor. Suriye krizi bizim için de, İslam alemi için de çok önemli bir imtihandır. Türkiye bu imtihanı sadece devletiyle değil, bireyleriyle, fertleriyle de veriyor. Bugün de bunun bir örneğini görüyoruz. Halep'te insanlık suçu, savaş suçu cümleleri anlamını yitirdi. Suriye krizini çözmek adına adımlar başlatılmalıdır. Memur-Sen'i bu anlamda da tebrik ediyorum. Sadece üyeleri için değil, tüm dünya mazlumları için farkındalık oluşturuyor. İnşallah tüm kesimlere yayılır. Bizim kültürümüzde doğan her çocuk günahsızdır ve Hazreti İnsan olarak doğar. Bunun gereği itibariyle dünya mazlumlarına sessiz kalamayız.” ifadelerini kullandı.