Şehirlerdeki Suriyelilere Destek Sürüyor

12/12/2016 Paylaş:   

Konaklama tesisleri ve sınır ötesi yardımlarla ihtiyaç sahibi Suriyelilere 5 yılı aşkın süredir insani yardımda bulunan Türk Kızılayı, “Kentli Mültecilerin Desteklenmesi” projesi kapsamında da çalışmalarına devam ediyor.

Uluslararası Kızılhaç Kızılay Dernekleri Federasyonu (IFRC) ve Avrupa İnsanı Yardım Ofisi  (EHCO) finanse ettiği “Kentli Mültecileri Desteklenmesi” projesini ülke genelinde yürüten Türk Kızılayı Göç ve Mülteci Hizmetleri Müdürlüğü, İstanbul, İzmir, Adana, Konya, Bursa ve Ankara’da gıda ve gıda dışı yardım malzemelerinin Suriyeli ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Proje sonunda ise 9000 yararlanıcıya ulaşılması hedefleniyor.
 
“İhtiyaç sahiplerine yardım için mücadelemiz devam edecek”
 
Kentli Mültecilerin Desteklenmesi projesi kapsamında Adana’da yapılan dağıtımlarda Kızılay’ın ihtiyacı olan herkesin yanında olduğunu belirten Adana Şubesi Başkanı Ramazan Saygılı, “İyilik coğrafyasında doğduk, yaptığımız iyilikleri büyüttükçe kötülük yok olacak, kötülüğün yok olması için ihtiyaç sahiplerine yardım için mücadelemiz devam edecektir.” dedi.
 
Projeye 8 İl Daha Eklenecek
 
Projeye önümüzdeki 3 ay içinde 8 ilin daha eklenmesi planlanıyor. Ayrıca Gaziantep, Kahramanmaraş Kilis, Şanlıurfa, Hatay illerindeki 10 bin Kızılay kart sahibi aileye de periyodik olarak yardımların dağıtılması devam ederken 17 kampta 30 bin hijyen kiti ve bebek hijyen kiti dağıtımları da sürüyor.