Kızılay ve Yeşilay Güçlerini Birleştirdi

12/12/2016 Paylaş:   

Hayatın her alanında yer edinen Kızılay, Yeşilay ile “Dünyamız İnsan” temalı bir işbirliği protokolüne imza attı. İmzalanan işbirliği protokolüyle bağımlılıklarla mücadelede iki kurumun ortak çalışmalar yürütmesi ve gençler için daha iyi imkânlar oluşturulacak yeni projeler üretilmesi planlanıyor.
 
Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ile Yeşilay Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk tarafından imzalanan işbirliği protokolü ile çocuk ve gençlerin daha sağlıklı ve bilinçli birer birey olması için ortak projeler üretilmesi hedefleniyor. Protokol kapsamında bağımlılıklarla mücadelede birlikte hareket edilerek ortak çalışmalar yürütülmesi amaçlanıyor. Bu kapsamda, her iki kurumun faaliyetlerini yürütmek için ihtiyaç duyulan imkan ve kaynakların paylaşımı konusunda işbirliği içinde olması ve "Dünyamız İnsan" ana temasıyla birçok etkinlik ve projenin hayata geçirilmesi maddeleri yer alıyor.
 
“Yeşilay ve Kızılay iki kardeş kuruluş”
 
Kamu yararına çalışan iki kuruluşun güçlerini daha sağlıklı bir toplum için birleştirdiğini belirten Yeşilay Başkanı Öztürk, “Yeşilay ve Kızılay ülkemizin en eski iki sivil toplum örgütüdür. Bizler bu protokolle sağlıklı bir toplum için beraber hareket etme kararı aldık ve bu amaçla Kızılay ve Yeşilay gönüllülerine yönelik çalışmalar yapacağız, çalıştığımız alanlar konusunda birbirimizin destekçisi olacağız. ‘Ay’ların kardeşliğine, iki kardeş kuruluşun işbirliğine ve böylesi tarihi bir ana şahit ve vesile olduğumuz için mutluyuz, işbirliğimiz hayırlı olsun.” dedi.
 
“Hedefimiz insan; bunun için el eleyiz, yan yanayız”
 
İki kuruluşun hedefinin insan ve insana yardım olduğunu vurgulan Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ise, “Farklı yollardan aynı hedefe gidiyoruz. Protokolümüz ile de el eleyiz, yan yanayız, güçlerimizi birleştiriyoruz. Dünyamız insan olduktan sonra yeşil de bizim kırmızı da. Birlikte güzel işler yapacağımıza inanıyoruz, protokolümüz hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.
 
Yeşilay ve Kızılay ortaklaşa "Dünyamız İnsan" sloganıyla bir proje gerçekleştirerek bu kapsamında gençlik kampları, konser ve gençlik festivali planlayacak, Yeşilay ve Kızılay gönüllülerine yönelik iletişim çalışmaları ve etkinlikler düzenlenecek. Yeşilay'ın iş yaşamında sağlıklı çalışma ortamını oluşturmak, çalışanların motive olmasına katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiği, sağlıklı ve mutlu iş yerleri oluşturma projesi olan İş Yaşamını İyileştirme (İYİ) programına Kızılay da dahil olacak, Kızılay’ın genel merkezinde İYİ uygulanacak. Ayrıca Yeşilay ve Kızılay birlikteliğinde göçmenlere yönelik sağlıklı yaşam uygulamaları geliştirilerek hayata geçirilecek.