Yolda Kalan Vatandaşlara Kızılay Desteği

14/12/2016 Paylaş:   

Zonguldak-İstanbul karayolunun Ereğli mevkii ve Adana-Pozantı yolunda etkili olan kar yağışı ulaşımda aksamalara neden oldu. Karla kaplanan yolda sürücülerin bazıları araçları ile yollarda kaldı. Vatandaşların yardımına ise Kızılay ekipleri koştu.
 

Zonguldak’ta akşam saatlerinde yağmaya başlayan kar, saatler ilerledikçe etkisini göstermeye başladı. Zonguldak’tan İstanbul’a ulaşımı sağlayan karayolunun Ereğli mevkiinde kar kalınlığı yer yer 15 santimi buldu. Kar nedeniyle yolda kalan vatandaşlara ve yolun açılması için çalışan ekiplere Türk Kızılayı Batı Karadeniz Bölge Afet Merkezi (Düzce) ve Ereğli Şubesi’nden bölgeye ulaşan Kızılaycılar sıcak çay, kahve ve kek ikram etti. Yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan Adana-Pozantı yolunda da mağdur olan vatandaşlara, Akdeniz Bölge Afet Merkezi’nden ulaşan Kızılay ekipleri beraberlerinde götürdükleri acil ihtiyaç malzemeleriyle destek oldu.
 
“Kısa sürede vatandaşlarımızın yanında olduk”
 
Yolda kalanlara ikramlarda bulunduklarını belirten Ereğli Şubesi Başkanı Yusuf Oktay, “Bazı uzun araçların yolda kalması nedeniyle ulaşımda aksaklıklar meydana geldi. Türk Kızılayı olarak vatandaşlarımızın şoförlerimizin kısa sürede yanlarında olduk. Zonguldak-İstanbul karayolu yeniden ulaşıma açıldı.” dedi.
 
Kızılaycılara Teşekkür
 
İstanbul’dan aldığı yükü Zonguldak’a getirdiğini belirten Mehmet Çelik ile Erdem Alatlı, akşam saatlerinde yolun tıkandığını ve Zonguldak’a ulaşamayınca sabahı beklemek zorunda kaldıklarını söyledi. Çelik yardıma gelen ve kendilerine sıcak çay ikram eden Kızılay ekiplerine teşekkür etti.