Kayseri’deki Patlama Yüreklerimizi Dağladı

20/12/2016 Paylaş:   

Askerimize yönelik gerçekleştirilen bombalı saldırı yine yürekleri dağladı. Kayseri’de askerlerimizin bulunduğu otobüse düzenlenen saldırı sonrası harekete geçen Türk Kızılayı, yaralıların tedavi gördüğü hastanelerin kan ihtiyacını hızla karşıladı. Hastane önünde bekleyişlerini sürdüren ailelere ise sıcak yemek ikramı yapıldı.
 
Bombalı saldırıda şehit ve yaralı olduğu bilgisi üzerine ilk harekete geçen Türk Kızılayı İç Anadolu Bölge Kan Merkezi oldu. Hastanelerin ihtiyaç duyduğu kanı en kısa sürede sevk eden Kızılay, Türkiye genelindeki tüm bölge kan bağış merkezlerini de alarm durumuna geçirdi.
 
Türk Kızılayı Kayseri Şubesi de Tıp Fakültesi Hastanesi önünde çadır kurarak tedavi altına alınan askerlerin ailelerine ikramda bulundu. Soğukta bekleyişlerini sürdüren ailelere destek için onların yanından bir an olsun ayrılmayan Kızılaycılar, kısa bir süre sonra sıcak yemek çıkararak tedavileri devam eden askerlerin ailelerine ve yakınlarına ikram etti.
 
Şehitlerimizin naaşlarının gönderildiği memleketlerinde de Kızılay çalışanları ve gönüllüleri oradaydı. Cenaze törenlerine katılanlara lokum ve kumanya ikramı yine Kızılay tarafından yapıldı.