Halep Kampanyasına ANGİAD’dan Destek

24/12/2016 Paylaş:   

Halep’te yaşanan drama sessiz kalmayan, savaş mağduru insanlara destek için “Haleplileri Görmezden Gelmeyin” sloganıyla kampanya başlatan Türk Kızılayı’na toplumun her kesiminden destek yağmaya devam ediyor. Son olarak Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD) de kampanyaya destek verdi.
 
Dernek tarafından düzenlenen yılsonu yemeği önemli isimleri Ankara’da bir araya getirdi. Türk Kızılayı Batman Şube Başkanı ve aynı zamanda ANGİAD Genel Sekreteri olan Ali Tezdiğ’in girişimleriyle “şehit aileleri ve Haleplilere” yardım için organize edilen etkinliğe Türk Kızılayı Genel Sekreteri Av. Ayşegül Genç, Yönetim Kurulu Üyesi Sabahattin Tezdiğ, Ankara Şube Başkanı ve aynı zamanda Denetim Kurulu Üyesi olan Ahmet Hizanlıoğlu, Eskişehir Şube Başkanı Yüksel Girgin katıldı.
 
Etkinlikte bir konuşma yapan Genel Sekreter Genç, bu önemli organizasyonu düzenleyen ANGİAD üyelerine teşekkür etti. Türk Kızılayı’nın bilinenin aksine devletten ödenek almadığını, bağışçıları sayesinde faaliyetlerini gerçekleştirdiğini belirten Genç, o nedenle bu tür etkinliklerin ihtiyaç sahipleri adına önemli olduğunu vurguladı.
 
Sms ile destek
 
Genel Sekreter Ayşegül Genç, konuşmasının sonunda herkesi ANGİADHALEP yazıp 2868’e sms göndermeleri için çağrıda bulundu. Çağrı üzerine etkinliğe katılanların hemen hepsi kampanyaya destek için cep telefonlarından sms gönderdi.
 
ANGİAD Başkanı Emre Altındağ ise Kızılay’ın her zaman destekçisi olacaklarını ifade ederek Halep için başlatılan kampanyaya genç işadamlarının bir hafta boyunca destek vereceklerini kaydetti.