Başbakan Yıldırım’ın Ailesinden Halepli Çocuklara Yardım

26/12/2016 Paylaş:   

Yakın bir süre önce Halep’ten tahliye edilen ve İdlip’e yerleştirilen Haleplilere Türkiye’nin yardımları aralıksız devam ediyor. İnsani yardım çalışmalarına toplumun her kesimi destek veriyor. Başbakan Binali Yıldırım ve ailesi de bölgedeki gelişmeleri yakından takip ederek, bölgeye yardımlarını sürdürüyor. Yıldırım ailesi son olarak Halepli çocuklar için 3 tır dolusu gıdayı İdlip’e gönderdi.
 
Başbakan Binali Yıldırım'ın çocukları Erkam, Bülent ve Büşra Yıldırım (Köylübay) ile kardeşi ve aynı zamanda Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanı olan İlhami Yıldırım, Suriye'de yaşanan drama dikkati çekmek ve Halep'teki çocuklara yardım etmek için harekete geçti. Suriye rejiminin saldırıları sonucu Halep'ten tahliye edilen ve İdlib'deki yetimhanelere yerleştirilen çocuklara süt ve gıda yardımı yapılması kararlaştırıldı.
 
Yıldırım ailesi adına hazırlanan 3 tır dolusu süt ve gıda malzemesi, İlhami Yıldırım'ın başkanı olduğu Türk Kızılayı İstanbul Şubesi aracılığıyla İdlib'e ulaştırıldı. Çocuklar için özel hazırlanan yardımlar bölgedeki Kızılay çalışanları tarafından yetimhanelerde dağıtıldı. Dağıtım çalışmalarına Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu da eşlik etti. 3 tır yardım malzemesinin İdlip dışındaki bölgelerde dağıtımları devam ediyor.