Üniversite ve İlkokul Öğrencilerinden Halep’e Yardım

02/01/2017 Paylaş:   

Halep’ten tahliye edilerek güvenli bölgelere yerleştirilen savaş mağdurlarına İstanbul Üniversitesi ile Beyazıt Ford Otosan İlkokulu da yardım elini uzattı. İstanbul Üniversitesi gıda ve giysiden oluşan 4 tır yardım yaparken, ilkokul öğrencileri harçlıklarından biriktirdikleri 13 bin Lirayı Halepliler için bağışladı.
 
İstanbul Üniversitesi (İÜ) ve Türk Kızılayı iş birliğiyle düzenlenen kampanya çerçevesinde toplanan kuru gıda ve yeni kıyafetleri taşıyan 4 tır, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıktı. Düzenlenen törene Rektör Prof. Dr. Mahmut Ak, Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, Genel Sekreter Av. Ayşegül Genç ve Genel Sekreter Yardımcısı Tuncay Kopuz katıldı.
 
Genel Başkan Kınık, üniversitenin öğretim üyeleri, idari personeli ve öğrencilerinin kampanyaya destek için topladığı yardımlar için Rektör Ak’a teşekkür etti.
 
İlkokul öğrencilerinin hassasiyeti
 
Aynı gün ilkokul öğrencileri de Halepli savaş mağdurları için topladıkları bağışı Kızılay’a teslim etti. Beyazıt Ford Otosan İlkokulu ziyaret eden Kızılay üst düzey yöneticileri okul yöneticilerinden 13 bin Liralık bağışı Halepliler için teslim aldı.
 
4. sınıf öğrencisi Ömer Alparslan Balık (9) ise kampanyaya 1.000 Lira bağışlayarak destek verdi. Genel Başkan Kınık, minik bağışçı Ömer’in bağış makbuzunu kesip, teşekkür etti. Genel Başkan, kendi küçük gönlü büyük Ömer’e hassasiyetinden dolayı Kızılay rozeti hediye etti.