Suriyeli Kadınlar El Becerilerini Sergiledi

06/01/2017 Paylaş:   

Türk Kızılayı Ankara Toplum Merkezi ve Altındağ Halk Eğitimi Merkezi tarafından düzenlenen El Sanatları ve Biçki Dikiş Kursu’nu tamamlayan Suriyeli kursiyerler el emeği göz nuru ile ürettikleri ürünlerini sergiledi.

Suriyeli kadınların Ankara’nın Altındağ ilçesinde yer alan Hamamönü Sanat Sokağı sergi salonunda gerçekleştirdikleri etkinliğe Türk Kızılayı Denetim Kurulu Üyesi ve Ankara Şubesi Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu, Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu, Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Savran ile kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı. Ayrıca sergide,  çocuk dostu alanda yapılan çalışmalarda yer aldı. Herkese açık olan sergi üç gün süreyle ziyaret edilebilecek.

Köklü bir kurum olan Türk Kızılayı ile aynı proje içerisinde bulunmaktan mutluluk duyduklarını belirten Altındağ İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut Savuran, “Suriyelilerin bu tarz çalışmalarda motivasyonlarının arttığını gözlemliyoruz. Emeği kurs hocalarımıza ve kursiyerlerimize teşekkür ediyoruz.” dedi.

Türk Kızılayı Ankara Toplum Merkezi Yöneticisi Kamil Yücel ise, Suriyeli kadınların toplum merkezinden farklı bir ortam da sergiledikleri el becerilerinin kendilerine olan özgüveni tekrar sağladığına dikkat çekerek, “Bu tip projelerle Suriyeli kadınların sosyal hayata adapte olmalarını sağlıyoruz” diye konuştu.