Sürat Kargo ve Kızılay Halep İçin Güçlerini Birleştirdi

12/01/2017 Paylaş:   

Türk Kızılayı tarafından başlatılan “Haleplileri Görmezden Gelmeyin” adlı kampanyaya çerçevesinde toplanan yardım malzemelerinin Haleplilere hızla ulaştırılması için Sürat Kargo ile işbirliği yapıldı. Türkiye’nin hemen her yerinde şubesi bulunan Sürat Kargo, Kızılay şubeleri tarafından teslim edilen yardım kolilerini ücretsiz olarak Kızılay’ın belirlediği lojistik depolara sevk edecek.
 
Halep’te savaşın gölgesinde yaşam mücadelesi verirken Türkiye’nin devreye girmesiyle İdlib başta olmak üzere güvenli bölgelere tahliye edilen onbinlerce Suriyeliye Türk halkının yardımları tüm hızıyla devam ediyor. Şu ana kadar 1.000 tırdan fazla yardım malzemesi bölgedeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Türk Kızılayı aracılığıyla bölgeye ulaştırılan yardımlar onbinlerce insana barınak, aş ve giysi oldu.
 
Yardım bekleyen onbinlere hızlı lojistik imkanı
 
Güvenli bölgelerdeki insanların ihtiyaçları karşılanırken, yeni oluşabilecek ihtiyaçlar konusunda kurumsal ve bireysel destekler devam ediyor. Kızılay Genel Merkezi tarafından başlatılan “Haleplileri Görmezden Gelmeyin” adlı kampanyaya Türkiye’nin her yerinden destek yağıyor.
 
Bu yardımların lojistiği konusunda hassasiyet gösteren Sürat Kargo firması, önemli bir adım atarak Türk Kızılayı ile işbirliği yaptı. Kızılay’ın ülke genelindeki şubelerinden, Halep insani yardım operasyonu kapsamında teslim edilecek kargoları ücretsiz olarak Kızılay’ın Suriye sınırındaki depolarına sevk edecek olan Sürat Kargo, insani yardıma en kısa sürede ihtiyaç duyan insanlar için hayati bir görevi yerine getirmiş olacak.
 
İnsani yardımda önemli işbirliği
 
Halep’te yaşanan drama sessiz kalmayan Türk halkının yardımlarını Haleplilere ulaştırmak için devreye giren Türk Kızılayı’na insani yardımda önemli bir destek veren Sürat Kargo, bu sayede mazlumların yarasını işbirliğiyle sarmış olacak.
 
Kızılay şubelerinin kendi illerinde ve ilçelerinde topladıkları yardım malzemelerini, paketlenmiş olarak teslim alacak olan Sürat Kargo, Kızılay tarafından yönlendirilen depolara bu yardımların sevkiyatını gerçekleştirecek. İşbirliği, bölgedeki insani yardım durumu normalleşinceye kadar devam edecek.