Haber Arşivi

5 / 0
12/01/2017

TRT Çalışanlarının Halep Hassasiyeti

Halep’te yaşanan insanlık dramını ekranlarına taşıyan ve kamuoyunun dikkatlerini buraya çeken Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT), hassasiyetini sadece haber yaparak değil, yardım yaparak da gösterdi. Haleplilere yardım için kurum bünyesinde yardım çalışması başlatan TRT, yardımlarını Kızılay aracılığıyla bölgeye gönderdi.
 
TRT Genel Müdürü Şenol Göka, Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet İşgüzar ve Hüseyin Can’ın katıldığı tören sonrası yardımlar yola çıktı. TRT’nin Ankara’daki Genel Müdürlüğü önünde yapılan törende konuşan Göka, Türk Kızılayı’nın başlattığı “Haleplileri Görmezden Gelmeyin” adlı kampanyaya TRT çalışanlarının da ilk günden itibaren destek vermek için organize olduğunu, para topladığını ifade etti. Göka, TRT çalışanlarının ve izleyenlerinin önümüzdeki günlerde de kampanyaya desteklerinin devam edeceğini söyledi.
 
Türkiye’nin en önemli kurumlarından biri olan TRT’nin çalışanlarının Halep konusunda gösterdiği çabanın takdire değer olduğunu söyleyen Genel Başkan Kınık ise, bu yardımlar sayesinde Halep’ten tahliye edilen insanların yaşama tutunduğunu dile getirdi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ