STK’lar Suriyeliler İçin Toplandı

12/01/2017 Paylaş:   

Türk Kızılayı Konya Toplum Merkezi’nin ev sahipliğinde, sığınmacılara yönelik çalışmaları bulunan kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri bir araya geldi.
 
Toplantı, danışmanlık ve yönlendirme hizmetlerinin daha sağlıklı gerçekleşmesi, hizmet tekrarlanmasının önlenmesi, ortak projelerin oluşturulması, insani yardım/sosyal hizmet bağlamında ortak amaca yönelik birlikte hareket etme duygusunun açığa çıkarılması ve genel anlamda kurumlar arası koordinasyonun sağlanması hedefine yönelik gerçekleştirildi.
 
Toplum Merkezi Yöneticisi Lidya Duran, Konya Toplum Merkezi’nin diğer kurumlar ile kurduğu, kurmak istediği ilişkiden, ortak çalışma ağından, uyguladığı programlardan, kurslar ve atölyelerden söz etti.
 
Katılımcılar IMPR, Konya İli Muhtarlar Derneği, Dost Eli Derneği, Karatay Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı, Konya İli Muhtarlar Derneği, Vicdan Derneği Meram Sosyal Hizmet Merkezi ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı temsilcileri ise sığınmacılara verdikleri hizmetleri sıraladı.