İBB’den Kan Bağışına Destek

13/01/2017 Paylaş:   

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri de Türk Kızılayı'nın kan bağışı kampanyasına destek verdi.
 
Belediye Meclisi'nin Ocak ayı toplantısının 4. birleşimi, Saraçhane'deki belediye binasında gerçekleştirildi. Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, toplantıda söz alarak, kan bağışı kampanyası ve yürütülen faaliyetlerle ilgili bilgi verdi.
 
“Hepinizin bir hastası olmuştur ve kana ihtiyaç duymuştur. Ülkede 2005'te 300 bin ünite kan bağışı varken, bugün 2,5 milyon ünite kan güvenli bir şekilde toplanabiliyor. Bu ağır kış şartlarında kan bağışımız azaldı. 'Kırmızı alarm' verdik. Ertesi gün de milletimiz kampanyayı o kadar sahiplendi ki 4 Ocak'ta Kızılay, tarihinin en yüksek kan bağışını aldı. Bir günde 13 bin 241 ünite kan bağışı aldık. Toplumun tüm kesimleri kampanyamıza destek veriyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Türk Kızılayı'nın köklü ve eskilere dayanan iş birliği imkanları ve geçmişi var. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tıpkı sivil toplum kuruluşları gibi nerede bir afet ve sıkıntı varsa, o sahalarda yer alıyor” diyen Kınık, kampanyaya destek veren İBB Meclis Üyeleri ve çalışanlarına teşekkür etti.
 
Genel Başkan Dr. Kerem Kınık, Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda İBB Başkan Danışmanı İsmail Hakkı Turunç, Kızılay Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Murat Ellialtı, Kızılay’a her dönem destek veren İBB Başkanı Kadir Topbaş’ı da makamında ziyaret ettiler.