Suudi Kızılay’ından Türk Kızılayı’na Ziyaret

13/01/2017 Paylaş:   

Afet operasyon, kan hizmetleri ve diğer faaliyet alanlarıyla dikkatleri üzerine çeken Türk Kızılayı, başarılarıyla ulusal derneklere de örnek oluyor. Ulusal dernekler dönem dönem Kızılayı ziyaret ederek çalışmalar hakkında detaylı bilgi alıyor. Son olarak Suudi Kızılayı Genel Başkanı ve beraberindeki heyet Türk Kızılayı’nın çalışmalarını yerinde görmek için Ankara’ya bir ziyaret gerçekleştirdi.
 
Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu tarafından misafir edilen Suudi Kızılayı Genel Başkanı Mohammed Alqasem ve beraberindeki heyet, Afet Operasyon Merkezi, çadır üretim tesisi ve Kızılay’ın diğer birimlerinde inceleme yapma fırsatı buldu.
 
Kızılay profesyonelleri tarafından her faaliyet alanına ilişkin detaylı bilgi alan Suudi Kızılayı heyeti, Türk Kızılayı ile birçok alanda işbirliği yaparak ihtiyaç sahibi daha fazla insana ulaşılabileceğinin altını çizdi.
 
Genel Müdür Güllüoğlu ise, bölgede yaşanan insani krizlere ilişkin bilgi verirken, bu noktada ulusal derneklerin daha fazla görev üstlenmesi gerektiğini kaydetti.