Minik Öğrencilerden İhtiyaç Sahipleri İçin Yardım

13/01/2017 Paylaş:   

Ankara Ceceli Okulları Anasınıfı ve İlkokul öğrencileri ihtiyaç sahipleri kardeşleri için düzenledikleri kermesten elde ettikleri geliri Türk Kızılayı’na bağışladı.
 
Yaşları küçük, yürekleri büyük öğrenciler sosyal sorumluluk projesi olarak okullarında kermes düzenlediler. Öğrenciler, öğretmenler, velilerin ilgi gösterdiği kermesten elde ettikleri bin Lirayı Kızılay aracılığıyla ihtiyaç sahibi kardeşleri başta olmak üzere, tüm mazlumlar için bağışlayan minikler, örnek bir davranış sergiledi.
 
Kızılay Genel Merkezi’ni aileleri ve öğretmenleriyle birlikte ziyaret eden minikler topladıkları parayı, tüm arkadaşları adına, Kızılay Genel Müdür Yardımcısı Erkan Oğuztürk’e teslim etti.
 
Öğrencilerin bu yaşta yardım etme duygusuna sahip olmasının, bu amaçla kermes düzenlemesinin kendisini geleceğe dair umutlandırdığını belirten Oğuztürk, bu yardım sayesinde onlarca çocuğun yüzünün güleceğini dile getirdi.
 
Kızılay gençliğinden köy okullarına yardım
 
Hayırseverlerin yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için yoğun mesai harcayan Türk Kızılayı, köy okullarındaki ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım yaptı. Kızılay Gençliği tarafından Şanlıurfa, Aksaray, Rize ve Adana’nın köy okullarında kıyafet dağıtıldı.