Haber Arşivi

5 / 0
16/01/2017

Kapıkule’de Bekleyen Tır Şoförlerini Kızılay Unutmadı

Yoğun kar yağışı nedeniyle tır kuyruklarının oluştuğu Kapıkule Sınır Kapısı’nda mağdur şoförlere Türk Kızılayı yardım elini uzattı. Kızılay ekipleri, günlerdir soğukta bekleyen şoförlere çay, çorba ve kumanya dağıttı.
 
Türkiye ihracatının yaklaşık yarısının çıkış yaptığı Kapıkule Sınır Kapısı’nda, kar yağışı nedeniyle araç trafiğine aksaklıklar yaşandı. 35 kilometreyi bulan tır kuyrukları binlerce tır şoförüne zorlu saatler yaşattı. Kar nedeniyle bazı yol güzergahlarında yardım çalışması yürüten Türk Kızılayı, sınır kapısında yaşanan durumu haber alınca bölgeye uzman ekiplerini ve ikram aracını gönderdi.
 
Geçişlerin yavaşlamasından dolayı mağdur olan şoförlere çay, çorba ve kumanya dağıtan Kızılay ekipleri, herkesin takdirini topladı. Uluslararası Nakliyeciler Derneği Başkanı Çetin Nuhoğlu da “Çağrılarımıza olumlu yanıt verip sürücülerimize kumanya dağıtan Kızılay yetkililerine teşekkür ederiz. Kızılay bu milletin haklı gurur vesilesidir. En zor zamanlarda milletinin yanında olan Kızılay, ihracatımızın taşıyıcısı olan şoförlerimize de aynı anlayışla sahip çıkmıştır” diyerek, bir açıklama yayınladı.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ