Haleplilere Yardımlar Devam Ediyor

16/01/2017 Paylaş:   

Türk Kızılayı’nın başlattığı “Haleplileri Görmezden Gelmeyin” sloganlı yardım kampanyasına destek çığ gibi büyürken yardım dağıtımları da aralıksız devam ediyor.
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının bağışlarıyla alınan gaz sobası ve yakıtı Halep’ten kaçarak İdlip çevresindeki bir yetimhane ile bölgede yaşamını sürmeye çalışan Haleplilere dağıtıldı. Yardım malzemelerini dağıtmak üzere bölgeye gelen Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç ve beraberindeki heyet ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürdü.
 
“İnsanlar soğuk havayla karşı karşıyalar”
 
Kızılay’ın gıda ve diğer tüm ihtiyaç malzemelerini düzenli olarak Suriyeli ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığını belirten Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, “Cilvegözü sınır kapısından girerek ulaştığımız bölgedeki bir yetimhanede ve bölgedeki kamplarda yardım dağıttık. Yetimhanede tamamen şehit çocuklarının olduğu 106 hane var. 335 çocuk bulunuyor. Buradaki bir dernek bu çocukların bakımını üstlenmiş. Aile büyükleri olarak ise ablaları ve anneanneleri ile babaanneleri var. Kış mevsimini yaşadığımız şu aylarda burada da insanlar soğuk havayla karşı karşıyalar. Daha önceki tespitlerimizden yola çıkarak soba ihtiyacını karşılamak istedik.” dedi.
 
“Bağışları için hayırseverlerimize teşekkür ediyorum”
 
Suriyelilerin normal hayatlarına dönmesini temenni eden Genel Başkan Yardımcısı Turunç, “İBB’deki arkadaşlarıma İdlip’te kamplarda yaşayan Haleplilerin soba ihtiyacı konusunu paylaştım ve hemen aralarında para topladılar. Bunun üzerine gaz sobası ve bu sobada kullanılan yakıtı temin ettik. İnsanlar yapılan yardımlardan son derece memnun ve bundan sonraki geceleri sıcak geçecek. Bağışları için hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Bu sıkıntılar bitene kadar ise Kızılay olarak ve milletçe yardım etmeye devam edeceğiz.” ifadesinde bulundu.