Batman'dan Haleplilere Yardım

17/01/2017 Paylaş:   

Batman'da Türk Kızılayı öncülüğünde toplanan bir tır yardım malzemesi, Haleplilere gönderildi. Adana Şubesi ise 5 tır dolusu giyim yardımını törenle uğurladı.
 
Batman Valisi Ahmet Deniz, Türk Kızılayı Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Sabahattin Tezdiğ, Batman Şube Başkanı Ali Tezdiğ ve hayırseverlerin katıldığı tören sonrası yardım tırı uğurlandı.
 
Vali Ahmet Deniz yaptığı konuşmada, Türk Kızılayı öncülüğünde toplanan yardımları taşıyan üçüncü tırın gönderildiğini söyledi. Türkiye genelinde Kızılay'ın yaklaşık 2 bin tır yardımı Haleplilere gönderdiğini belirten Deniz, şöyle konuştu. “Bizim medeniyetimiz bir başkalarının medeniyeti gibi değil. Bizim medeniyetimizin temelinde merhamet var. Merhametin olmadığı bir medeniyetten bahsetmek mümkün değildir. Bu coğrafyada bizi biz yapan en önemli değer, merhamet, insana verdiğimiz değer, hoşgörü, sevgi ve kardeşliktir. Hem kendi içimizde hem kendi dışımızda bunu yapmaya devam edeceğiz.”
 
Sabahattin Tezdiğ ise “Batman Şubesi olarak her 10 günde bir tır gönderiyoruz ama Türkiye geneli 2 binin üzerinde tır gönderildi” ifadesini kullandı.

Yakın bir süre önce ise Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan yardım tırı Şube organizasyonuyla bölgeye gönderilmişti.
 
Adana’dan 5 tır giysi yardımı
 
Türk Kızılayı tarafından başlatılan "Haleplileri Görmezden Gelmeyin" kampanyası kapsamında Adana'dan da 5 kamyon kışlık giysi gönderildi. Çetinkaya Şirketler Grubunca bağışlanan pantolon, kazak, kaban ve mont gibi kışlık giysiler, Türk Kızılayı Adana Şubesine teslim edildi. Vali Mahmut Demirtaş, firmaya ait mağaza önünde düzenlenen törende, yardımlara emeği geçenlere teşekkür etti.
 
Adana Şubesi Başkanı Ramazan Saygılı ise firmanın 125 bin ayakkabı, mont ve kaban gibi kışlık malzemeleri Suriyelilere ulaştırılmak üzere bağışladığını kaydetti.