Esenler Ülkesi İçin Kan Veriyor

18/01/2017 Paylaş:   

Esenler Belediyesi, Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık'ın kan bağışındaki azalmaya dikkat çekmesi üzerine harekete geçti. İstanbul'da kan bağışı rekorunu elinde bulunduran Esenler Belediyesi, Türk Kızılayı İstanbul Şubesi işbirliğiyle “Esenler'in Damarındaki Kan Ülkesi İçin Akar” diyerek yeni bir kan bağışı kampanyası başlattı.
 
Kampanyanın startı Dörtyol Meydanı'nda verildi. Programa Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin, İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım ve Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu'nun yanı sıra ilçe protokolü katıldı.
 
Esenler halkının, ülkenin kan ihtiyacını karşılayabilecek kanı damarlarında taşıdığını belirten Belediye Başkanı Göksu, "Kan, fabrikada üretilemiyor. Üretim mekanizması sadece insan. İnsanımızın yüreğindeki vatan sevgisi ve vatan heyecanı, bu anlamda çok önemli bir motivasyon. 15 Temmuz'da bedenlerini tankların önüne atan, F-16'ların önüne atan bu milletin çocukları, 'vatan, millet, ülke' dediğinizde her türlü fedakarlığı ortaya koyabilecek inanca ve heyecana sahipler. Esenler olarak, bu inançla Kızılay'ımıza destek vereceğiz" dedi.
 
Kan stokları 50 bine ulaşacak
 
50 bin olması gereken kan stoklarının olumsuz hava şartları nedeniyle 20 binlere kadar düştüğüne dikkat çeken Şube Başkanı İlhami Yıldırım ise, "Şu anda 39 binlere ulaşan kan stoklarımızı, Esenler'imizin bu büyük birlik ve beraberliği ile birlikte inşallah 50 binlere yaklaştıracağımızı ümit ediyorum. Kampanyaya destek olan herkese canı gönülden teşekkür ediyorum" diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından protokol üyeleri Kızılay çadırına geçerek kampanyanın startını verdiler. Esenler Kaymakamlığı, Esenler Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü gibi tüm kamu kurumlarının personeli ile siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının üyeleri de kan vererek kampanyaya destek oldular.
 
Dört gün boyunca devam edecek olan kampanya sonucunda en az 2023 ünite kan toplanması hedefleniyor.