Haber Arşivi

5 / 0
18/01/2017

Yardım Konvoyu Muğla’dan Yola Çıktı

Haleplilerin ihtiyaçlarının karşılanması için Türk Kızılayı Muğla Şubesi’nin “Haleplileri Görmezden Gelmeyin”, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin “Halep İçin Yardım Seferberliği” ve Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Muğla İl Müdürlüğü’nün “Halep Bizdir, Bizdendir, Bizimledir” sloganlarıyla hazırladığı 2 TIR yardım malzemesi düzenlenen törenle Halep’e uğurlandı.
 
Türk halkının vicdanını temsil eden Türk Kızılayı'nın dünyanın neresinde olursa olsun ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmadığını belirten Şube Başkanı Bülent Karakuş, “Bugün çok değerli bir iyilik kervanını uğurlamak üzere bir aradayız. Aynı coğrafyada bulunduğumuz kardeşlerimizle aramızdaki resmi sınırların, vicdanlarımız için hiçbir geçerliliği olmadığını biliyoruz. Sınır komşumuz Suriye'de insanlık dramı yaşanıyor. Türk Kızılayı Muğla Şube Başkanlığı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencileri, Üniversite çalışanları, Muğla esnafları ve Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Muğla İl Müdürlüğü’nün desteği ile Haleplileri görmezden gelmedik” diye konuştu.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ