Batmanlılardan Kan Bağışı Hassasiyeti

18/01/2017 Paylaş:   

Kan stoklarının tamamlanması için Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın çağrısı üzerine birçok ilde olduğu gibi Batman’da da kurum ve kuruluşlar harekete geçti. Türk Kızılayı Batman Şubesi ile birlikte hareket eden kurum ve kuruluşlar kan bağışına koştu.
 
Çağrıya en büyük destek Batman Valisi Ahmet Deniz’den geldi. Vali Ahmet Deniz yaptığı açıklamada, “Kan stoklarımızın düştüğüne dair Kızılay başkanımız da açıkladı. Bütün vatandaşlarımıza çağrı yapmak istiyorum. Lütfen bu çağrıya uyalım. Ülkemizde bir kan ihtiyacı olduğu durumda da kanlarımızı bağışlayalım ki vatandaşlarımızın sıkıntısı olmasın. Olağanüstü durumda bir panik haline gelebiliyor. Bu defa insanlar yükleniyor ama bu da bizim toplumsal sorumluluk bilincinde hareket etmemiz gerekiyor. 15 Temmuzda tankın üzerine çıkıp ölümü göze alan cesaretli yürekli insanlarımız var. Millet olarak bize yakışan da kan stoklarını bir an önce doldurmaktır” dedi ve ilk kan bağışını kendi yaptı.
 
Bunun üzerine Batman Adliyesi de kan bağışına destek verdi.
 
Son olarak Batman Belediye Başkanı Ertuğ Şevket Aksoy ve belediye çalışanları kan bağışında bulundu. Bu önemli günde Türk Kızılayı Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Sabahattin Tezdiğ ve Şube Başkanı Ali Tezdiğ onları yalnız bırakmadı.