Muradiye Öğretim Kurumları Halepli Kardeşlerini Unutmadı

19/01/2017 Paylaş:   

Halep’te yaşanan drama sessiz kalmayan ve yardımlarını Türk Kızılayı aracılığıyla mazlumlara ulaştırmayı tercih eden hayırseverlerin sayısı her geçen gün atıyor. Muradiye Öğretim Kurumları da bu kapsamda harekete geçerek topladıkları 259 bin 145 Lirayı Kızılay’a teslim etti.
 
Bünyesinde birçok okul bulunan Muradiye Öğretim Kurumları, “Muradiyeli Kardeşlerini Düşünüyor” sloganıyla başlattıkları kampanyaya tüm okullarındaki öğrencilerin desteğini istediler. Çağrıya kısa sürede, öğrencilerin yanı sıra velilerden de yanıt geldi ve 259 bin 145 Lira toplandı.
 
Öğretim kurumuna bağlı okullar topladıkları paraları Kızılay hesabına yatırdı. Kızılay Genel Merkezi’nde Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu’nu ziyaret eden Muradiye Öğretim Kurumları yöneticileri Haleplilerin acılarına bir nebze de olsa merhem olmaya çalıştıklarını belirtti.
 
Öğrencilerin ve velilerin gösterdiği hassasiyetten duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Müdür Güllüoğlu, kendi eliyle hazırladığı bağış makbuzunu öğretim kurumları yöneticilerine teslim etti.