Başbakan Yıldırım'ın Ailesinin Haleplilere Yardımı Sürüyor

23/01/2017 Paylaş:   

Çatışma altında yaşam mücadelesi verirken Türkiye’nin girişimleriyle İdlib başta olmak üzere güvenli bölgelere transferleri gerçekleşen Halepli sivillere daha önce Kızılay aracılığıyla 3 tırlık yardımda bulunan Başbakan Binali Yıldırım’ın ailesi 3 tır dolusu yardımı daha bölgeye gönderdi.
 
Başbakan Yıldırım'ın çocukları Erkam, Bülent ve Büşra Yıldırım (Köylübay) ile kardeşi ve aynı zamanda Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanı olan İlhami Yıldırım’ın girişimleriyle hazırlanan, içerisinde süt, helva ve diğer gıda malzemeleri bulunan 3 tır yardım İdlib’e gönderildi. Yardımlar Kızılay ekipleri tarafından dağıtıldı.
 
Halep'in çocukları üşümesin diye İstanbul Şubesi olarak bu güne kadar 377 tır dolusu yardım malzemesini bölgeye sevk ettiklerini belirten İlhami Yıldırım, "İstanbul'dan 24 bin paket çocuk bezi, 576 bin adet litrelik süt, 500 bin adet 200 mililitrelik süt, 465 bin 150 paket bebek maması ve 14 bin 540 çift kışlık ayakkabı gönderdik" ifadesini kullandı.
 
Yardımların devam edeceğini kaydeden Yıldırım, hâlihazırda 3 tır bebek maması, 5 tır patates ve gıda malzemelerinden oluşan yardım konvoyunun gelecek günlerde bölgeye uğurlanacağını bildirdi.