Haber Arşivi

5 / 0
24/01/2017

Sevgi Mağazası Kapılarını Açtı

Türk Kızılayı İstiklal Şubesi’nin hayata geçirdiği Sevgi Mağazası’nda 7’den 70’e tüm ihtiyaç sahipleri yararlanacak.
 
İstiklal Şubesi’nin İstanbul Tarlabaşı’nda bulunan hizmet binasındaki Sevgi Mağazası düzenlenen törenle açıldı. Törene Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, Beyoğlu Kaymakamı Osman Ekşi, Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile Kızılay şube başkanları katıldı.
 
Şube Başkanı Nejla Özsoy “Yardım amacıyla ilçedeki okulları ziyaretlerimizde çocukların bizim götürdüklerimizin dışında farklı renk ve çeşitte giysi tercihleri olduğunu gördük. Biz de ihtiyaç sahiplerine kendi tercihlerine göre seçenek sunacak bir mağaza açmaya karar verdik. Böylece ihtiyaç sahibi ailelerimizi mağazamıza davet ettiğimizde zevklerine göre beğendikleri giysileri temin edebilecekler” dedi.
 
Belge ve nüfus cüzdanı gerekiyor
 
Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan da Türk Kızılayı’nın 1945’den bu yana hizmet veren en köklü şubelerinden biri olan İstiklal Şubesi’nin  örnek bir yeni proje ile ihtiyaç sahiplerine el uzattığını belirterek çalışmalarından dolayı tüm şube yönetimine ve gönüllülere teşekkür etti.
Ayakkabıdan çoraba, kazaktan monta kadar tüm giyim ihtiyaçlarının yer aldığı Sevgi Mağazası pazartesi ve cuma günleri hizmet verecek. Mağazadan ihtiyaç sahibi olduklarına dair belge ve nüfus cüzdanı ile başvuranlar faydalanabilecek.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ