Tekstil Sanayicilerinden Örnek Duyarlılık

26/01/2017 Paylaş:   

Ülkemizin tekstil üretimi ve ihracatı alanında önde gelen birlik ve dernek temsilcileri, örnek bir duyarlılıkla kan bağışında bulunarak tüm sektör çalışanlarına çağrıda bulundu.

"Üretimle verdiğimiz destek gibi kanımız da feda olsun"

Kızılay’ın kan stoklarının tamamlanması için bir önemli destek çağrısı da tekstil sanayicilerinden geldi. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) Yenibosna'daki Dış Ticaret Kompleksi'ndeki etkinlik  "Şimdi Kan Bekleyenlere Can Verme Zamanı" sloganıyla düzenlendi. İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB), İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB), İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB), İstanbul Halı İhracatçıları Birliği (İHİB), Bayrampaşa Tekstilci ve Sanayici İş Adamları Derneği (BATİAD), Çorap Sanayicileri Derneği (ÇSD), Konfeksiyon Yan Sanayicileri Derneği (KYSD), Laleli Sanayici ve İş Adamları Derneği (LASİAD), Merter Sanayici ve İşadamları Derneği (MESİAD), Osmanbey Tekstilci İş Adamları Derneği (OTİAD), Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD), Tüm İç Giyim Sanayiciler Derneği (TİGSAD), Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD), Türkiye Tekstil Terbiye Sanayicileri Derneği (TTTSD) ve Türkiye Triko Sanayicileri Derneği (TRİSAD) üst yönetimi ve temsilcileri kan bağışında bulunarak tüm sektöre çağrı yaptı.

Tüm Fabrikalarda ve Tesislerde Yaygınlaşacak

İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, kan bağışının kampanya haline getirilip tüm sektörde, fabrikalarda ve üretim yapılan tesislerde yaygınlaşması için çaba gösterdiklerini ifade ederek, "Burada verdiğimiz kanlarla bir nebze de olsa katkımız olacaksa bu bizim için büyük bir mutluluk." dedi. İTHİB Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Gülle de "Bu ülke için can verenlerin yanında, bizler de bugün bu ülkeye kan vermek için bir araya geldik. Sektörün bütün bileşenleri olarak, bu ülkeye üretimle verdiğimiz hizmet kadar kanımız da feda olsun" diye konuştu.
Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan ise Türk Kızılayı'nın kan stoklarının belli bir seviyenin altına düşmesinin herkesi üzdüğünü ifade etti. Ercan Tan "Toplumdan beklentimiz kurumsal olarak kampanyalarla, bireysel olarak da düzenli kan bağışıyla bize desteklerini sürdürmeleri.  Hem sağlık hem ülke hem de gerekli yerlere ulaşması açısından kan bağışı önemli" diyerek destek veren tüm kuruluşlara ve temsilcilerine teşekkür etti.