Manisa’dan Halep’e 1 Tır Yardım

27/01/2017 Paylaş:   

Türk Kızılayı tarafından başlatılan “Haleplileri Görmezden Gelmeyin” kampanyasına “Halep Bizdir, Bizdendir, Bizimledir” sloganıyla destek veren Kredi ve Yurtlar Kurumu Manisa İl Müdürlüğü bünyesindeki yurtlarda kalan öğrencilerin hazırladıkları bir tır dolusu yardım malzemesini Halep’e dualarla uğurlandı.

Kızılay Manisa Şube Başkanlığında yapılan törene Türk Kızılayı Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Yurdabekçi, Şube Başkanı Cemal Kahraman, Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Kemal Koçkaya, kampanyaya destek veren öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Cengiz Yurdabekçi, “Bu kampanya Türkiye genelinde tüm illerde devam ediyor. Ne mutlu ki biz de Manisa’da böyle bir çalışmayı yerine getirmiş durumdayız. Bu tır bugün hareket ederek Cilvegözü Sınır Kapısına gidecek. Orada bizim heyetteki arkadaşlarımız var. Oraya bütün illerden geliyor, gerekli depolamalar yapılıyor. Halep’deki ihtiyaçlar karşılığında gönderiliyor. Bunun gibi çalışmaları Kızılay yıllardan beri yapmaktadır. Cumhurbaşkanımızın himayesinde olan bir dernektir. Allah bizleri böyle durumlarla karşı karşıya bırakmasın. Kendi içimizde, kendi çapımızda bu çalışmaları yapalım. Kızılay iyi ki var, sizler iyi ki varsınız. Bunun gibi faaliyetleri her zaman gönülden fahri olarak yapmaya gayret ediyoruz. 7/24 memleketimizin, milletimizin hizmetindeyiz" dedi.