Genel Başkan Kınık’tan İnsani Yardım Çalışmalarına Yakın Takip

30/01/2017 Paylaş:   

Suriye’deki çatışmalardan kaçıp ülkemize sığınan çatışma mağdurlarına insani yardımı sürdüren Kızılay, gelişmeleri de yakından takip ediyor. Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Türkiye’nin güney sınırında yer alan konaklama tesisleri ve sınır yardım noktalarını sık sık ziyaret ederek, gelişmeleri yakından inceliyor.

Genel Başkan Kınık son olarak Hatay’a bir ziyaret gerçekleştirdi. Burada sınır üstü noktaları ziyaret eden, konaklama tesislerinde ailelerle bir araya gelen Kınık, Halep’te yaşanan çatışmalardan sonra oluşan yeni ihtiyaçlar konusunda bilgi aldı.

Kızılay ekiplerini de çalışma noktalarında ziyaret eden Kınık, bölgede insani yardım çalışmalarını aralıksız sürdüren sivil toplum kuruluşlarıyla da görüş alışverişinde bulundu.

Bayırbucak Türkmenlerine ziyaret

Genel Başkanı Kınık, Hatay'ın Yayladağı ilçesinde incelemelerde bulundu. Suriye Türkmen Meclisinin şubesini ziyaret eden Kınık, Türkmenlerle bir araya geldi, sorunları ve ihtiyaçlar hakkında bilgiler aldı.

Kınık, Bayırbucak Türkmenlerinin kaldığı YİBO Konteyner Kenti'ne de giderek Kaymakam Ömer Faruk Yüce ve kamp idaresi yetkilileriyle görüştü.