Eskişehir Şubesi’nden “Geleceğin Donörleri Fikir Kampı”

01/02/2017 Paylaş:   

Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi tarafından “Geleceğin donörleri fikir kampı” etkinliği düzenlendi.

Şube Başkanı Yüksel Girgin, fikir kampının kan bağışı konusunda yeni farkındalık metotları geliştirmeye yönelik önemli faaliyetlerden biri olduğunu söyledi. Üniversite ve liselerde öğrenim gören öğrencilerin katılacağı fikir kampıyla kan bağışına yönelik farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını ifade eden Girgin, “Geliştireceğimiz metotlar, çevremizdeki bilincin artırılmasına önemli katkılar sağlayacaktır. Bir tarafta sanal gerçeklik yoluyla bağışlanan kan ürünlerinin serüvenini şekillendirecek gençlerimiz, diğer tarafta bilinçaltı sürekli kan stoğu azalması mesajını veren işletmelerin iş yerlerinde sağlayacakları iyi niyet sözleşmeleri aracılığıyla her birey için yeni bir metot oluşturmaya güç katmış olacaklardır” dedi.

“Afetlere Karşı Engelleri Birlikte Aşalım” projesinin tanıtıldı

Eskişehir Şubesi’nin paydaşı olduğu İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından, Avrupa Birliği Erasmus+ Programı kapsamında hazırlanan, “Afetlere Karşı Engelleri Birlikte Aşalım” projesinin tanıtımı Vali Azmi Çelik, Eskişehir Milletvekili Harun Karacan ve Şube Başkanı Yüksel Girgin'in katılımlarıyla Anadolu Üniversitesi’nde gerçekleşti.

Şube’nin bir diğer önemli çalışması ise bebeklerini dünyaya getiren ihtiyaç sahibi annelere Sevgi Bohçası hediye etmek oldu. Şube Kadın Kolları tarafından hazırlanan “Sevgi Bohçaları” onlarca annenin yüzünü güldürdü.