Yetim Çocukların Karne Hediye Adana Şubesi’nden

02/02/2017 Paylaş:   

Geleneksel olarak her yıl Türk Kızılayı Adana Şubesi tarafından düzenlenen “Yetim Çocuklarımıza Karne Şenliği” bu yıl da yüzlerce yetimin yüzünü güldürdü.

Çocuklara ve ailelerine kıyafet, hijyen seti ve gıda malzemelerinin dağıtıldığı etkinlik kapsamında eğlence de vardı. Şiirler okuyan, marşlar ve şarkılar söyleyen çocuklar, Lokman Hekim ve Şahmaran isimli tiyatro oyununu da sahnelediler.

Sporcular ve sporseverlerden kan bağışı

Adana’daki tüm spor kulüpleri, taraftar dernekleri, taraftarlar ve sporseverler Adana Şubesi’nin davetiyle kan bağışında buluştular. “Taraftarların Kan Kardeşliği” sloganıyla düzenlenen kan bağışı buluşmasında spor salonuna gelen taraftarlar kan ve kök hücre bağışında bulundu. Dernek başkanları, sporcular ve taraftarlar kan bağışı yaparken sportmenlik, dostluk ve yardımseverlik adına birlik çağrısı da yaptı.

Şube’nin bir diğer faaliyeti ise Haleplilere yardım tırı göndermek oldu. Adana Ticaret Odası’nın organizasyonuyla toplanan giyim ve gıda malzemeleri ATO Başkanı Atila Menevşe, ATO Yönetim Kurulu Üyesi Zubeyit Şendur ve Şube Başkanı Ramazan Saygılı’nın katıldığı törenle bölgeye uğurlandı.