AK Partili Gençlerden 12.000 Ünite Kan Bağışı

08/02/2017 Paylaş:   

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın kan stoklarındaki düşüş üzerine yaptığı çağrı sonrası harekete geçen AK Parti İstanbul Gençlik Kolları, 12 bin üniteden fazla kan bağışında bulunarak önemli bir farkındalığa imza attı.

AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Taha Ayhan, kampanyanın tamamlanması sonrasında düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Bağışlanan her ünite kan, 3 cana eşitken ve kanın acil değil sürekli bir ihtiyaç olduğunu biliyorken, bu çağrıya kayıtsız kalamazdık. Bu nedenle ülkemizin zor günlerinde Türk Kızılayı'na destek olmamız gerektiğini hep birlikte gösterdik. AK Parti İstanbul Gençlik Kolları olarak, iyilikte ve yardımda yarışan binlerce AK Genç ile Kızılayımızın yardımına koşmaya daima hazırız” diye konuştu.

Kızılay Avrupa Bölge Kan Merkezi Bölge Müdürü Dr. Ayşe İpek Akyol ise “Belediye başkanlarının da desteğiyle oldukça güzel bir kampanyaya imza attık. Rekor seviyesinde 12 bin üniteden fazla kan bağışı oldu. Kızılay'a kan stoklarının az olduğu bir dönemde bize verdikleri destek ve yakınlık, iyi niyet ve hayat kurtarmaya vesile oldukları için herkese teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.