İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından Kan Bağışına Destek

15/02/2017 Paylaş:   

Türk Kızılayı ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı iş birliğiyle düzenlenen kan bağışı etkinliğinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan başta olmak üzere çok sayıda hakim ve savcı kan verdi.

4 Bin Çalışan, 15 Bin Ziyaretçi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı,  Avrupa’nın en büyük adalet saraylarından biri olarak hizmete giren Çağlayan Adalet Sarayı’nda Türk Kızılayı’nın çalışmalarına destek olmak için geçtiğimiz yıl Türk Kızılayı Şubesi açılmasına imkan sağlayarak bir ilk’e imza atmıştı. 4 bin çalışanı ve günlük 15 bin ziyaretçisi bulunan Adalet Sarayı’nda, Adalet Sarayı Kızılay Şubesi ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı bu yıl da kan bağışının önemine dikkat çekmek ve gönüllü bağışçı sayısını artırmak için önemli bir organizasyona imza attı.  2.si düzenlenen “Adaletin Temsilcileri Kan Veriyor” etkinliğine İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan, Başsavcı Vekilleri ve Yardımcıları ile Türk Kızılayı Genel Başkan Vekili İsmail Hakkı Turunç, Yönetim Kurulu Üyeleri Ercan Tan, Tuncay Kopuz ile Denetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım ile Adalet Sarayı Şube Başkanı Eray Balıkçı ile şube başkanları katıldı.

“Adliye Çalışanlarına Destekleri İçin Teşekkür Ediyoruz”

Desteklerinden dolayı plaket takdim edilen İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan, başsavcı vekilleri ile savcı ve hakimler de kampanyaya destek vererek kan bağışında bulundu. Başsavcı İrfan Fidan "Başkanvekilimize ön ayak olmasıyla adliye çalışanlarımızı, personelimizi ve vatandaşlarımızı böyle güzel bir kampanyaya ortak ettiği için teşekkür ediyoruz. Bütün personele kan bağışı konusundaki ihtiyaca cevap verebildikleri ve hassasiyetleri için teşekkür ediyoruz'' diye konuştu. Türk Kızılayı Genel Başkan Vekili İsmail Hakkı Turunç da "Ülkemizde kan toplama yetkisi tamamen Kızılay’a ait. Kış mevsiminin ağır geçmesinden dolayı Ocak ayının başlarına doğru kan stoklarımızda azalma oldu. Genel Başkanımızın bu konuyu kamuoyu ile paylaşmasından sonra duyarlılık gösteren halkımız, stokların arttırılması için kan merkezlerine koştu. Böylece stoklarımızı kritik seviyeden yukarı çekmiş olduk. Burada düzenlenen etkinliğimize destek veren herkese teşekkür ediyoruz'' dedi. Üç gün sürecek etkinlikte 2000 ünite kan bağışı hedefleniyor. Geçen yıl bin ünite kan bağışı alınmıştı.