Haber Arşivi

5 / 0
20/02/2017

Manisa Şubesi Depremzedeleri Unutmadı

Türk Kızılayı Manisa Şubesi, Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde meydana gelen depremden etkilenen vatandaşlara yardım için bölgeye gitti.
 
Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Yurdabekçi de ziyarete eşlik etti. Manisa Şube Yönetim Kurulu Üyesi Cemal İnceler, “Depremin meydana geldiği ilk saatten beri afet ekiplerimiz burada vatandaşlarımızın yanındadır. Biz de bugün eski başkanımız Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Yurdabekçi ile birlikte yardım çalışmalarına katılarak buradaki vatandaşlarımızla buluştuk. Maalesef bu bölgedeki 12 köyü etkileyen depremler sonrası bazı evler yıkılmış birçoğu da hasar görmüştür. Kızılayımız tarafından mağdur vatandaşlar için 18 tane sosyal faaliyet çadırı, 50 barınma çadırı kuruldu. Ayrıca 200 yatak ve battaniye ile 500 aile mutfak seti ve katalitik soba vatandaşlarımıza teslim edildi. AFAD ile koordineli olarak çalışmalarımız devam etmektedir” dedi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ