Kızılay Yönetimi, İstanbul Şubeleri ile Buluştu

20/02/2017 Paylaş:   

Üsküdar’da düzenlenen Değerlendirme ve Koordinasyon Toplantısında, Kızılay üst yönetimi, İstanbul Şubeleri ile bir araya geldi.

Üsküdar’da düzenlenen İstanbul Şubeleri Değerlendirme ve Koordinasyon Toplantısı’nda İstanbul Şubeleri; Genel Başkan Dr. Kerem Kınık, Genel Başkan Yardımcıları İsmail Hakkı Turunç ve Dr. Naci Yorulmaz, Genel Sekreter Hüseyin Can ile Yönetim Kurulu Üyeleri Ercan Tan, Av. Ayşegül Genç, Cengiz Yurdabekçi, Sabahattin Tezdiğ, Denetim Kurulu Başkan Yardımcısı İlhami Yıldırım, Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu, Genel Müdür Yardımcıları ile bir araya geldi.

Açılış konuşmasını yapan Genel Sekreter Hüseyin Can “Kızılaycılar saha insanıdır. İnsani yardım çalışmalarımız ve daha iyi hizmet verme anlayışımızla hep birlikte gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bu yoğunluktan dolayı, Kızılay Ailesi olarak sık sık bir araya gelme fırsatı bulamıyoruz. Şubelerimizle ilgili, kurumsal olarak her türlü ihtiyaç ve taleplerinizin dile getirilmesi için buradayız” diyerek tüm şubelere çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Genel Başkan Vekili İsmail Hakkı Turunç da ülkemizde ve mazlum coğrafyadaki ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırmak adına faaliyet gösteren tüm Kızılay Ailesi’ne teşekkür etti.

İstanbul Türkiye’nin Yarısı

Genel Başkan Dr. Kerem Kınık da İstanbul’un potansiyelinin yüksek olduğunun altını çizerek “ Daha iyi mobilize olmak fikriyle bir araya gelmekten mutluluk duyuyoruz. 4 Nisan 2015 Genel Kurulumuzdan bu yana bir sloganda özünü bulan ‘Güçlü Türkiye Güçlü Kızılay’ diyerek yola çıktık. 149 yıllık bu iyilik yolculuğunda bir bayrak değişimiydi. Bugün bu iyilik kervanının bir halkası olarak buradayız” dedi.

Kızılay’ın Sorumlulukları Arttı

Genel Başkan Dr. Kerem Kınık, Türk Kızılayı’nın devlete yardımcı olmak, toplumun beşeri ve doğal afetlere karşı direncini artırmak gibi sorumlulukları olduğunun altını çizerek 2000’li yıllardan bugüne bu görev ve sorumlulukların daha da arttığını belirterek şunları söyledi: “ 2000’li yıllarda ülkemizde bir göç sorunu yoktu. Bugün 3 milyon mülteci kardeşimizi barındırıyoruz. Onların tıpkı bizler gibi gıda, eğitim, sağlık, barınma gibi ihtiyaçları var ve bunları karşılamamız gerekiyor. Bu yeni duruma karşı gerek işbirliklerimiz gerekse kurumsal yapıdaki düzenlemelerimiz ile bu ihtiyacı en iyi şekilde karşılamak için çalışıyoruz. İstanbul, ekonomik ve sosyal potansiyeli ile Türkiye’nin yarısı. Hemen güneyinden geçen bir fay hattı, endüstriyel kaza riski, göçmenler nedeniyle oluşan yeni sosyal durumlar, İstanbul’da yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın çeşitli ihtiyaçları gibi bir dizi özel hususiyetleri var. Bu özel durumları göz önüne alarak, İstanbul ile özel olarak ilgilenmeli İstanbul Şubelerimiz ile birlikte yeni stratejiler oluşturmalıyız.”    

Genel Başkan Dr. Kerem Kınık, 4 Nisan 2015’den bu yana Türk Kızılayı’nın stratejik hedef ve vizyonu doğrultusunda gerek ulusal gerekse uluslar arası işbirlikleri ile hayata geçirilen projeler ve yeni hedefler hakkında detaylı bilgi verdi.

Toplantının sonunda İstanbul Şube Başkanları söz alarak talep ve dileklerini dile getirdi. Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu da tüm şubelerin sorularına ve taleplerine tek tek yanıt vererek “Genel Müdürlüğe bağlı tüm faaliyet alanlarımız, işbirliği ve koordinasyon içinde şubelerimizin çalışmalarına daha iyi destek vermenin gayretindeyiz”  dedi.