Kızılay Doğal Maden Suyu Artık Premium Şişelerde

22/02/2017 Paylaş:   

Dünyada iyilik için içilen ilk ve tek maden suyu olan “Kızılay Doğal Maden Suyu” Premium şişelerdeki yerini aldı. Premium şişelerde 25cl ve 75cl cam sade maden suyu üretmeye başlayan Kızılay, “Her Çinliye bir şişe maden suyu” sloganıyla Çin pazarına açılarak sektördeki liderliğini de perçinledi.
 
Her geçen gün biraz daha büyüyen büyüdükçe ürün portföyünü geliştiren Kızılay Mineralli Su İşletmeleri, Premium segmentine de iddialı bir giriş yaptı. Tüm meyve suyu ürünlerini Premium şişelerde üretmeye başlayan Kızılay, yeni ürünlerini Feriye Lokantası’nda düzenlediği bir lansman toplantısıyla tanıttı. Toplantıya, Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Genel Sekreter Hüseyin Can, Yönetim Kurulu Üyeleri Ercan Tan ve Sabahattin Tezdiğ katıldı.
 
Yılda 1 Milyar 100 Milyon Şişeleme Yapılıyor
 
Tüketicilerin taleplerini karşılayabilmek ve daha iyi hizmet sunabilmek için Kızılay Maden Suyu kendini sürekli geliştirdiğini belirten Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Teknolojik altyapının yanı sıra ürün yelpazesine de yeni lezzetler ekliyoruz. Bu çerçevede Afyonkarahisar da bulunan iki fabrika da gerekli yatırımları yaparak, üretim kapasitemizi saatlik 160.000 şişeye, yıllık ise 800.000.000 şişeye çıkardık. 2014 yılında yatırımlara bir yenisi daha eklendi. Erzincan Akyazı’da bulunan ‘Ekşi Su’ havzası satın alındı ve Erzincan’da yeni bir fabrika kuruldu. Son teknolojiye sahip fabrika saatte 50.000 şişe, yıllık 300.000.000 şişe kapasitesi ile üretime başladı. Böylelikle Afyonkarahisar ve Erzincan fabrikalar ile yılda 1.100.000.000 şişe üretim kapasitesine sahip hale geldik” dedi.
 
Her Kapağı Açılan Maden Suyu İyiliğe Dönüşüyor
 
Kızılay Mineralli Su İşletmeleri olarak 16 farklı tadı, 25 ambalaj çeşidi ile tüketicilerin beğenisine sunduklarını dile getiren Dr. Kınık, “Kızılay 1926’da Gazi Mustafa Kemal’den aldığı Kızılay Minarelli Su İşletmelerini, günümüzde 24 ülkeye ihracat yaparak ve çeşitlerini arttırıp büyüterek devam ediyor. Dünyada içildiği zaman başkasına yarayan tek maden suyu olan Kızılay Maden Suyu’ndan elde ettiğimiz gelir, başkalarına yardım için kullanılıyor. Her yıl milyonlarca kişi iyilik için Kızılay maden suyu kapağını açıyor. Bu çerçevede, içilen her maden suyu bir başkasına yarayan bir iyiliğe dönüşürken, ihtiyaç sahiplerine yıl içinde dağıtılan yardımlarda da önemli bir kaynak oluşturuyor.” İfadesinde bulundu.
 
“Her Çinliye bir Kızılay Maden Suyu içireceğiz”
 
Kızılay Doğal Maden Suyu’nu 24 ülkeye ihraç ettiklerini Kınık, bu yıl özellikle Çin Pazarı’na girdiklerini söyledi. Kınık, Çin’de 4 bayii açarak dağıtım yaptıklarını da belirterek “Her Çinlinin masasına bir şişe maden suyumuzu koyacağız. İhracat hedefimiz ise ülke sayısını 40’a çıkarmak ” dedi.