Lise Öğrencilerinden Büyük Hassasiyet

01/03/2017 Paylaş:   

Ankara Necatibey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, ihtiyaç sahibi annelerinin bebeklerine ulaştırılmak üzere hazırladıkları kıyafetleri ve benzeri malzemeleri Türk Kızılayı Ankara Şubesi’ne teslim etti. Öğrenciler, malzemelerin Kızılay aracılığıyla ihtiyaç sahibi bebeklere ulaştırılmasından mutluluk duyacaklarını belirtti.

Lise öğrencileri harçlarını biriktirerek bebek kıyafetleri satın aldı. Her malzemeyi tek tek paketleyen, kız ve erkek bebeklere göre gruplandıran öğrenciler, öğretmenleriyle birlikte Kızılay Ankara Şubesi’ni ziyaret etti.

Burada Şube Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu tarafından karşılanan öğrenciler, malzemeleri teslim etti. Öğrencileri bu hassas davranışlarından dolayı tebrik eden Hizanlıoğlu, Kızılay’ın uzun yıllardır uyguladığı Sevgi Bohçası projesinin bir benzerini lise öğrencilerinin sosyal farkındalık projesi kapsamında hayata geçirmiş olduklarını ifade etti. Hizanlıoğlu, öğrencilerin teslim ettiği malzemelerin en kısa sürede, bebeklerini dünyaya getiren ihtiyaç sahibi annelere ulaştırılacağı sözünü verdi.