Haber Arşivi

5 / 0
02/03/2017

Kızılay 9 Yaşındaki Samir’i Ailesine Kavuşturdu

Ailesinden yaklaşık 2 yıldır ayrı olan ve Erzurum'da donmak üzereyken bulunan 9 yaşındaki Abdul Samir Zaheri, Kızılay’ın desteğiyle ailesine kavuştu.
 
Afganistan'daki savaş ortamından kaçan ve dayısı ile dağ yollarını aşarak binlerce kilometreyi ağır kış şartlarında yürüyen ve bu nedenle elleri donarak kangren olan 9 yaşındaki Abdul Samir Zaheri, ölmesinden korkan dayısının kendisini Erzurum'un Pasinler ilçesinde bir dinlenme tesisinde bırakmasının ardından vatandaşlarca bulundu. Danimarka'daki ailesine ulaşmak için geldiği Erzurum'da soğuktan elleri donmuş halde bulunan ve hastanedeki tedavisinin ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı çocuk yuvasına yerleştirilen Samir'in aile özlemi, Kızılay ve Danimarka Kızılhaçı işbirliğinde yürütülen yoğun girişimler sonucunda mutluluğa dönüştü.
 
Anne Zaheri Oğlunu Bağrına Bastı
 
Kızılay ekibiyle, İstanbul üzerinden Danimarka'ya hareket eden Samir, heyecan dolu yolculuğunun sonunda ailesine kavuştu. Kopenhag Havalimanı'nda Samir'i bekleyen Zaheri ailesi, çocuklarını gördükleri anda sevinç çığlıkları ve gözyaşlarına boğuldu. Özlemle kucaklaşan Zaheri ailesi duygusal anlar yaşadı. Samir'in kardeşleri ile ablası Merhaba sevinçten yerinde duramazken, anne Zaheri, oğlunun ellerini defalarca öptü, bağrına bastı.
 
“Oğlumu bana geri verdiniz”
 
Baba Zaheri, havalimanında oğullarına kavuşmalarının ardından yaptığı açıklamada, “Türkiye devletine, Kızılay’a, Erzurum halkına, Danimarka Kızılhaçına çok teşekkür ederim. Kaybolmuş oğlumu bana geri verdiniz. Onu bir daha göremeyeceğimizi sanmıştık” dedi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ